Czech English French German Italian Russian Swedish

Luty miesiącem profilaktyki w Gimnazjum im. ks. dr Gustawa Klapucha w Czyżowicach

W naszym Gimnazjum, miesiąc luty był miesiącem profilaktyki. Odbywały się różne akcje, zapoczątkował je Dzień Bezpiecznego Internetu (8 lutego) realizowany przez nauczyciela informatyki p. Katarzynę Kurek oraz pedagoga szkolnego p. Paulinę Sosnecką. Kolejnym działaniem była akcja informacyjna dla wszystkich uczniów – „Palenie szkodzi”. Akcja ta dotyczyła zarówno tradycyjnych papierosów jak i e-papierosów. Dodatkowo na terenie szkoły promowane jest zdrowe odżywianie (zdrowa żywność w sklepiku szkolnym, którym opiekują się uczennice kl. IIIa wraz z p. Joanną Grabarczyk). Podsumowaniem wszystkich działań był szkolny konkurs profilaktyczny „Nie daj się wciągnąć” realizowany przez pedagoga szkolnego p. Paulinę Sosnecką oraz psychologa szkolnego p. Katarzynę Płusę. Konkurs składał się z 3 etapów – I gazetka klasowa, II ulotka i plakat, III quiz wiedzy oraz zadanie sytuacyjne. Klasy otrzymały materiały profilaktyczne (ulotki, artykuły), które w porozumieniu z wychowawcami mieli wykorzystać, aby przygotować się do rywalizacji.

Więcej…

 

"Doświadczenia obowiązkowe w gimnazjum" - krótka powtórka przed egzaminem

3 lutego 2017r., 26 uczniów klasy IIIa i IIIb wzięło udział w  zajęciach dydaktycznych z fizyki w Pracowni Dydaktyki Fizyki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Podczas godzinnego wykładu zostały zaprezentowane 14 obowiązkowych w gimnazjum doświadczeń fizycznych. Każde doświadczenie poprzedzone było doświadczalną prezentacją zjawisk związanych z danym działem fizyki oraz powtórką najważniejszych praw i wzorów. Doświadczenia, które wspólnie z wykładowcami przeprowadzali uczniowie usystematyzował wiedzę i pomogą w przygotowaniach do egzaminu. Zaproponowane zajęcia zostały wzbogacone nowoczesnym sprzętem badawczym i dydaktycznym.

 

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gimnazjum im. ks. dr Gustawa Klapucha w Czyżowicach za nami!

15 stycznia 2017 w Sztabie od 14.00 nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi szkoły. Nad wszystkim czuwa Szef Sztabu Paulina Sosnecka. Wszyscy z niecierpliwością czekali na wolontariuszy - 16 uczniów GM Czyżowice oraz 21 uczniów GM Gorzyce od rana zbierało datki na WOŚP na terenie Czyżowic, Gorzyc, Gorzyczek, Osin, Olzy, Jedłownika i Syryni.

Więcej…

 

Bezpieczne Ferie 2017

Informacja Kuratorium Oświaty w Katowicach

 

II kiermasz ciasteczkowy

W dniu 21.12.2016r. już po raz drugi na gimnazjalnym patio odbył się Kiermasz Ciasteczkowy. Organizatorem kiermaszu była Rada Młodzieżowa we współpracy ze szkolnym kołem wolontariatu. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, szczególnie dzięki uczennicom klasy Ib i ich naleśnikom.

Więcej…

 

Odpowiedzialność karna osób nieletnich - spotkanie z policjantem

12 grudnia br. uczniowie klas I mieli okazję spotkać się z policjantem i dowiedzieć się jaka czeka ich przyszłość, kiedy będą popełniać czyny karalne. Warsztaty poprowadził asp. sztab. Cezary Koczy z KPP w Wodzisławiu Śląskim.

Więcej…

 

szlachetna paczka

SZLACHETNA PACZKA 2016 - "JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO! – dobro - czyńcy”

„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas.” /Flora Edwards/


W tym roku już po raz drugi społeczność Gimnazjum im. ks. dr Gustawa Klapucha w Czyżowicach zaangażowała się w piękną akcję charytatywną "Szlachetna Paczka".

Więcej…

 

Telewizja Superstacja z wizytą w naszym gimnazjum

30 listopada odwiedzili nas dziennikarze Superstacji. Z zainteresowaniem zwiedzili naszą placówkę i zauważyli w jej funkcjonowaniu nowoczesność, ale też wyraźne nawiązanie do tradycji.

Więcej…

 

Wizyta Radia RMF FM w naszej szkole

W dniu 28 listopada 2016r. w naszej szkole pojawili się niecodzienni goście - dziennikarze Radia RMF FM.

Podczas prawie 5cio godzinnej wizyty mogliśmy się wypowiedzieć na żywo na antenie, nagrać swoje wypowiedzi, a także poznać pracę radiowców od kuchni. Dzięki uprzejmości gości mogliśmy zobaczyć także wygląd wozu transmisyjnego od środka.

Wypowiedzi dotyczyły przede wszystkim przyszłości gimnazjum oraz reformy edukacji.

Więcej…

 

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

21 listopada, obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, który był również 25tą rocznicą uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka.

Konwencja o Prawach Dziecka, nazywana powszechnie Światową Konstytucją Praw Dziecka, obowiązuje w niemal wszystkich państwach na świecie. Polska była jej inicjatorem i współtwórcą. Dokument składa się z preambuły i 54 artykułów, w których zostały spisane wszystkie prawa, przysługujące każdemu dziecku do ukończenia 18 roku życia. Do podstawowych praw dziecka należą m.in. prawo do wychowywania w rodzinie, prawo do wyrażania własnych poglądów, prawo do edukacji i godziwych warunków życia. Na podstawie konwencji powołano do życia Komitet Praw Dziecka - organ nadzorujący jej realizację przez państwa, które ją ratyfikowały. Konwencja o Prawach Dziecka dotyczy również praw uczniów.

Z tej okazji na prośbę Rzecznika Praw Dziecka, Marka Michalaka przygotowana została audycja oraz gazetka. Audycję prowadziła Marzena Goik (IIb) we współpracy z panią pedagog Pauliną Sosnecką.

 

Lekcje obywatelskie w naszej szkole

Uczniowie klas IIa Gimnazjum im. ks. dr Gustawa Klapucha w Czyżowicach 17 listopada br. wzięli udział w lekcjach obywatelskich zorganizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego we współpracy z Centrum Tłumaczeń, Doradztwa i Edukacji PRAGMATIC.

Więcej…

 

 

Szukaj
Pomożesz?
Reklama
Reklama
Nasze projekty
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Odwiedziło nas
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj6
mod_vvisit_counterWczoraj9
mod_vvisit_counterTen tydzień27
mod_vvisit_counterUbiegły tydzień81
mod_vvisit_counterTen miesiąc234
mod_vvisit_counterUbiegły miesiąc458
mod_vvisit_counterWszystkie192229

Online 1
Twoje IP: 3.227.3.146
,
Today: Lis 19, 2019