Czech English French German Italian Russian Swedish

Ślubowanie gimnazjalistów

21 września 2016r. w Gimnazjum im. ks. dr Gustawa Klapucha w Czyżowicach odbyło się ślubowanie gimnazjalistów. W podniosłej atmosferze, po odśpiewaniu hymnu państwowego, uczniowie pierwszych klas, prawdopodobnie po raz ostatni, złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, który został nadany szkole w obecności ks. Arcybiskupa Damiana Zimonia 5 marca 2010r. w dniu otwarcia części dydaktycznej i nadania szkole imienia. Tekst ślubowania: „My uczniowie Gimnazjum im. ks. dr Gustawa Klapucha, ślubujemy: dążyć samodzielnie do zdobycia wiedzy, stawiać sobie coraz wyższe wymagania, być ciekawym świata i twórczy w poszukiwaniach, szanować powszechnie przyjęte normy, panować nad swymi emocjami”.

Więcej…

 

Sprzątanie Świata - Polska 2016

Sprzątanie Świata 16 - 18 września 2016r.

To już 23. edycja akcji Sprzątanie świata - Polska. W tym roku przebiega pod hasłem „Podaj dalej... drugie życie odpadów".

Więcej…

 

Wybory do Rady Młodzieżowej

16 września 2016r. w Gimnazjum im. ks. dr Gustawa Klapucha odbyły się wybory do Rady Młodzieżowej na rok szkolny 2016/2017. Uczniowie głosowali na 10 spośród 19 kandydatów na członków RM i na 1 z 2 kandydatów na opiekuna Rady.

Więcej…

 

Narodowe Czytanie w Gimnazjum im. ks. dr Gustawa Klapucha w Czyżowicach

„Quo vadis” Henryka Sienkiewicza lekturą Narodowego Czytania w 2016 roku.

2 września z inicjatywy biblioteki szkolnej i nauczycieli j. polskiego odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Akcji Narodowe Czytanie. Wspólne czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza odbywało się na lekcjach j. polskiego, dodatkowo została zorganizowana wystawka twórczości Henryka Sienkiewicza oraz gazetki „Narodowe Czytanie” i „Quo vadis”.

Więcej…

 

Inauguracja roku szkolnego 2016/2017

1 września 2016r. po dwóch miesiącach wakacji w szkole zabrzmiał pierwszy dzwonek. Pani Dyrektor przywitała wszystkich zgromadzonych, a w szczególności uczniów klas I.
Wszystkim życzymy samych sukcesów w całym roku szkolnym.

Więcej…

 

Odbiór darmowych podręczników

Informujemy, że w dniu 31 sierpnia (środa) w godzinach od 9.00 do 15.30 uczniowie klas I i II (wraz z rodzicami) będą mogli odebrać darmowe podręczniki. Odbiór podręczników będzie również możliwy od 5 września w godzinach pracy szkoły (8.00 - 15.00). Przy odbiorze podręczników konieczna jest obecność ucznia wraz z rodzicem.

 

Pomoc materialna - stypendium socjalne

Informacja o przyznaniu pomocy materialnej o charakterze socjalnym - stypendium szkolne

 

Otrzymaliśmy certyfikat "Chronimy Dzieci"

Miło nam poinformować, że jako jedyna szkoła w powiecie wodzisławskim z końcem czerwca 2016r. nasze Gimnazjum otrzymało certyfikat "Chronimy Dzieci". Certyfikat ten przyznawany jest w ramach Rządowego programu na lata 2014-2016 "Bezpieczna i przyjazna szkoła" placówkom systemu oświaty realizującym Politykę ochrony dzieci przed krzywdzeniem. Szkoła spełnia wszystkie 6 wymaganych standardów.

CERTYFIKAT

Więcej…

 

 

Szukaj
Pomożesz?
Reklama
Reklama
Nasze projekty
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Odwiedziło nas
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj5
mod_vvisit_counterWczoraj9
mod_vvisit_counterTen tydzień26
mod_vvisit_counterUbiegły tydzień81
mod_vvisit_counterTen miesiąc233
mod_vvisit_counterUbiegły miesiąc458
mod_vvisit_counterWszystkie192228

Online 1
Twoje IP: 3.227.3.146
,
Today: Lis 19, 2019